Koszyk

Przy zamówieniach powyżej 300zł wysyłka GRATIS

Dlaczego nasze ziarna są wyjątkowe?

W większości krajów dynia jest popularnym warzywem, ale jest uprawiana jako roślina oleista tylko w małym regionie w Europie Środkowej, na skrzyżowaniu Austrii, Słowenii i Węgier. Obecnie w Europie istnieją trzy duże regiony, w których z nasion dyni produkuje się olej jadalny: północno- wschodnia Austria, północno-wschodnia Słowenia i południowo-zachodnie Węgry. Z tych regionalnych dyń wytwarzany jest olej z pestek w ciemniejszym odcieniu zieleni i o większej gęstości niż olej tłoczony z pospolitej dyni. Olej zawdzięcza swój głęboki kolor różnym fitoskładnikom odżywczym, w tym luteinie i karotenoidom, oraz porfirynom czy też chlorofilowi. Zawartość poszczególnych składników w dużej mierze zależy od warunków uprawy, a więc usłonecznienia, nawożenia, jakości gleby a nawet ilości opadów.

Dobroczynne właściwości dyni

Nie sposób wyliczyć wszystkich dobroczynnych właściwości, które niosą za sobą pestki dyni i wytwarzany z nich olej. Nie bez powodu dynię zalicza się do SUPERFOOD.

Jesteśmy zafascynowani mocą ukrytą w ziarnach. Naszą misją jest promowanie ich prozdrowotnych właściwości. 
Aktualnie posiadamy w ofercie niezwykłe produkty dyniowe, ale planujemy również odkrywać przepyszne produkty również z innych ziaren.

PESTKI DYNI

📌 Działają przeciwzapalnie

📌 Wspomagają pracę nerek

📌 Pomagają zapobiegać chorobom układu krążenia

📌 Zmniejszają osłabienie kości i objawy osteoporozy

📌 Poprawiają metabolizm organizmu

📌 Spowalniają proces starzenia

📌 Wpływają na dobrą kondycję skóry i włosów

📌 Stabilizują poziom cukru we krwi.

📌 Stosuje się je do walki z pasożytami

📌 Redukują poziom cholesterolu LDL

📌 Pomagają na bezsenność

📌 Poprawiają samopoczucie w okresie menopauzy

📌 Wpływają pozytywnie na płodność

📌 Poprawiają wzrok

Dynia dla urody

Wypróbuj peeling z pestek dyni, maskę na włosy, olejek pielęgnacyjny po kąpieli lub do masażu ciała. Przepisy znajdziesz pod tym linkiem.

Różnorodność olejów

W poszukiwaniu nowych smaków skorzystaj też z naszych olejów smakowych, z dodatkiem CHILI,CZOSNEK, CEBULA. Wszystkie połączenia smakowe znajdziesz tu